HOTEL BERG

Výlety

SPORTOVNÍ VYŽITÍ

AQUA PARK Staré Splavy. Najdete zde plovoucí vodní atrakce a bílou písečnou pláž s živými palmami.

CYKLOVÝLETY V OKOLÍ – Okruhy jako například kolem Máchova jezera, na Bezděz či Vojenský újezd a celé Kokořínsko

TENIS – 300 metrů od hotelu jsou Tenisové kurty Staré Splavy

JEZDECTVÍ – V obci Vrchovany 6 km od Doks, pod zříceninou hradu Starý Berštejn je v krásné přírodě turistická jízdárna, která nabízí po celý rok projížďky na koních a ponících. Dále vyjíždky nabízí i Konírna Zakšín.

GOLF – Navštívit můžete Golf Mladá Boleslav vzdálený 26 km z hotelu či Golf Club Česká Lípa, v Novém Boru, vzdálený 15 km od hotelu.

RYBAŘENÍ – Rybařit lze na Máchově jezeře (Povolenky pro rybářský revír) nebo na Novém Rybníku ve Starých Splavech.

HRADY, ZÁMKY, MUZEA

Hrad BEZDĚZ
Královský hrad Bezděz patří bezesporu mezi naše nejznámější a nejoblíbenější hrady. Charakteristická silueta hradu se dvěma věžemi na vyšší ze dvou znělcových homolí (604 a 577 m. n.m.), které výrazně převyšují okolní krajinu, tvoří nezapomenutelnou dominantu regionu.

Hrad HOUSKA
Původně gotický hrad postaven ve 13. stol., po provedených přestavbách dnes spíše renesanční zámek. Tajemný, magický, prokletý či pekelný. Všechny tyto přívlastky má hrad jménem Houska, který byl zpřístupněn široké veřejnosti teprve roku 1999.

Hrad KOKOŘÍN
Hrad z r. 1320 byl, obýván byl do pol. 16. stol., poté opuštěn a změnil se v ruinu. Základy hradu Kokořín byly vytesány do pískovcové skály v místě, kde se kdysi rozlévalo mělké druhohorní moře.

Ve Starých Splavech najdete Muzeum komixu Čtyřlístek, v nedaleké Mladé Boleslavi pak Škoda muzeum či Letecké muzeum.

Mezi další zajímavosti patří např.: Sklárna AJETO, Prácheňské sklály či Pekelné doly.

PŘÍRODA

Národní přírodní rezervace BŘEHYNĚ – PECOPALA – Rozsáhlá rezervace s rozmanitými biotopy, typickými pro Dokeskou pahorkatinu – rybník s přilehlými rákosinami, rašeliniště, mokřadní louky, podmáčené smrčiny, a dále pískovcová plošina krytá bory a bučinami.

Přírodní památka KONVALINKOVÝ VRCH -Zalesněné návrší v těsné blízkosti železniční trati mezi Jestřebím a Starými Splavy, asi 1,8 km jihovýchodně od železniční stanice Jestřebí.

Národní přírodní památka SWAMP – Rašeliniště s četnými tůňkami v zátoce Máchova jezera, s unikátní faunou a flórou. Území je významnou algologickou lokalitou.

PROVODÍNSKÉ KAMENY – Přírodní památka Chráněné území tvoří nápadný čedičový sopouch (Lysá skála 419 m. n m.) s výskytem teplomilné květeny.

VELKÝ A MALÝ BEZDĚZ – Přírodní rezervace Dva znělcové vrcholy o výšce 603 m n. m. (Velký Bezděz) a 578 m n. m. (Malý Bezděz).